0
12 Ocak 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

League of Legends’ta Raporlama Sistemi Konusunda Yeni Rötuşlar!

Online oyunların en büyük problemlerinden biri olan toxic oyuncuların, oyunlardan arındırılmasını sağlamak adına yapımcılar bir çok yola başvurmuş, kimileri başarıya ulaşmış, kimileri ise hala bu sorunlarla boğuşmaya devam etmekte.

Riot Games de, League of Legends için bir çok yola başvuran firmalardan biri. Raporlama sistemi'nin yanı sıra oyun içi konuşmalarda kısıtlama, oyundan uzaklaştırma, ödül ve ceza sistemlerine varana kadar bir çok düzenleme yapılmış. Yer yer başarı sağlansa da istenilen seviyeye bür türlü gelinememiştir.

Riot Games yeni yaptığı açıklamada artık işleri daha da ciddiyete alacağını, oyunculara verdiği gözdağı ile belli etti. Bildiğiniz gibi her oyun sonunda istatistikler sayfası geliyor. Bu sayfada takımımızda ve rakip takımda bulunan oyuncuları değerlendirebilmemiz mümkün. Ancak toxic oyuncular bu sistemi de suistimal ederek, yalan yanlış bilgilendirmelerle sisteminin güvenilirliğini bozuyordu.

Riot Games, bu konu için yeni bir açıklamada bulundu. Bundan sonra yapılacak olan raporlamaları dikkatle inceleyecek olan Riot Games, bu raporlamalar doğrultusunda ekibe yardımcı olan örnek oyunculara çeşitli hediyeler sunarken, sistemi sırf kendi sinirlerini gidermek için desarj aracı olarak kullanan oyunculara kalıcı uzaklaştırmaya kadar varan cezalar verilecek. Böylece oyuncular sırf yeteneksiz olduğu için bir oyuncuyu keyfince raporlayamayacak. Bu tespitler sonrasıda ilk olarak iki haftalık oyundan uzaklaştırılacak olan oyuncu, hareketlerinin devamında oyundan kalıcı olarak yasaklanacak.

Bu şekilde oyuncuların raporlama sistemini adil ve yararlı bir şekilde kullanması sağlanabilecek. Böylece oyundan arındırılması gereken kişilerin tespiti daha sağlıklı bir şekilde gerçekleşecek ve oyundaki eğlence düzeyi daha da yükselebilecek. Tencent'in Riot'u satın almasından sonra oyunun devamlılığını ve ömrünü uzatması adına yeni yaptırımları, oyunu keyifli bir şekilde oynamak isteyen oyuncuları memnun edecek gibi.

League of Legends

League of Legends
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.