0
04 Ocak 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Major League Gaming Rekor Fiyata Satıldı

İlk olarak 2002 yılında açılış yapan profesyonel e-Spor organizatörü Major League Gaming'in uzun zamandır gündemde olan satılacağı durumu nihayet geçtiğimiz günlerde resmi açıklama ile birlikte sonuçlandı.

Biriken borçların altından kalkamayan yönetim, oluşumu satma kararı almıştı. Uzun süren görüşmeler neticesinde Activision Blizzard, 46 milyon doların yanı sıra biriken borçlarında ödemesini yaparak MLG'i rekor bir fiyatla satın aldı. Bu satın alım sonrasında Activision ilk iş olarak CEO görevindeki Sundance DiGiovanni'nin görevine son verdi ve firmada CFO olarak bulunan Greg Chisholm, CEO pozisyonuna atadı.

E-Spor arenasına yatırım yapmak istediği bilinen Activision'ın bakalım bu organizasyonu satın alması sonrasında e-Spor'a nasıl bir yön verecek? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

MLG

MLG
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.