0
29 Nisan 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Microsoft, E3 2016’da Yeni Xbox One Donanımı ve Kontrolcü mü Tanıtacak?

Microsoft'un bu seneki E3 konferansında yeni bir Xbox One donanımı ve kontrolcüsü tanıtacağı iddia edildi. Thurrott.com isimli teknoloji analiz sitesinde Brad Sams'in haberine göre masaüstü PC'ler ve konsol arasında bir ekosistem yaratma amacında olan Microsoft yenilenmiş donanımıyla yeni Xbox One'ı bu seneki E3'te tanıtacak.

Sony'nin de PlayStation 4K ya da diğer adıyla Neo ile daha güçlü bir PlayStation konsolu geliştirdiği söylentileri dolaşırken Xbox One cephesinden böyle bir duyurunun gelmesi pek sürpriz olmayacaktır. Daha önce güçlendirilmiş bir Xbox One projeleri olduğunu belirten Microsoft tarafı görünen o ki E3 konferansında bu projesini nihayete kavuşturacak. Yeni gelecek kontrolcünün bir öncekine benzer tasarıma sahip olacağı fakat daha büyük ve renginin de beyaz olacağı söyleniyor. Tüm bu söylentilerin doğru olup olmadığını E3 2016'da göreceğiz. Bu seneki E3 konferansı; 14- 16 Hazian 2016 tarihleri arasında yapılacak. Bakalım konsol savaşlarında yeni bir dönem gerçekten bu kadar yakın mı?

xbox1
Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...