0
25 Ocak 2017 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Multiplayer E-spor ve Oyun Festivali Chapter 4, Vodafone Arena’da Gerçekleşti

Oyun dünyası ve Multiplayer ailesinin geleneksel buluşması Chapter'ın 4.'sü olan Multiplayer E-spor ve Oyun Festivali Chapter 4, Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün desteğiyle 21 Ocak 2017 Cumartesi günü Vodafone Arena'da gerçekleşti.

Saat 12:00'da kapıların ziyaretçilere açıldığı Multiplayer Chapter 4'de oyun ve Youtube camiasının ünlü isimleri ve izleyenlerimizle  yine çok eğlendik, bol bol oyun oynadık ve Espor turnuvalarımızın finallerinde kıyasıya mücadeleler izledik. Sizlerin katılımıyla gerçekleşen PS4 PRO ödüllü FIFA 17  turnuvamızın yanı sıra Multiplayer CS:GO Türkiye Ligi'nin finali de heyecanlı anlar yaşattı. Haftalardır kıyasıya rekabetin yaşandığı YAYINAÇIK yarışmamızın şampiyonu da Chapter 4'de belli oldu ve yarışmacılarımız ödüllerine kavuştu.

Multiplayer Türkiye CS:GO Finali'nde, Türkiye'nin iki güzide ekibi Dark Passage ile Space Soldiers takımları karşı karşıya geldi. Heyecanlı karşılaşma sonunda Multiplayer Türkiye CS:GO Şampiyonu Space Soldiers oldu. Bu şampiyonlukla birlikte Space Soldiers 8000TL kazanırken, Dark Passage ekibi de ikincilik ödülü olan 4000TL'nin sahibi oldu.

PS4 PRO ödüllü FIFA 17 Turnuvasının finali'nde ise Zone Esports adına mücadele eden Emirhan "Aniva7" Erdem ile Blood Brothers GC adına mücadele eden Dorukhan "Dodoman" İlhan karşı karşıya geldi. Kıyasıya süren mücadelede uzatmalara geçildi ve altın gol kuralı uygulandı. Uzatmanın ilk devresinin hemen başında Bruma ile gol bulan Dodoman, altın gol kuralı ile galip gelerek turnuvada şampiyonluğa ulaştı. Şampiyon olmayı başaran Dodoman, Sony PlayStation 4 Pro'yu kazanmış oldu.

Etkinliğe Beşiktaş JK  başkanı Fikret Orman’ın yanısıra Ceyhun Fersoy, Birol Namoğlu gibi ünlüler ve Pinti Panda, Enis Kirazoğlu, Mete Özbey, Orkun Işıtmak, GamerRocko, Batu Bozkan, Alp Sanalan gibi oyun dünyasının ünlüleri katılım sağladı.

Başka bir Chapter'da görüşmek üzere!

 
Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...