0
23 Mart 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Nintendo Wii U Artık Üretilmeyecek!

Oyun dünyasının köklü isimlerinden olan Nintendo'nun son oyun konsolu olan Nintendo WiiU'nun üretimi durduruluyor. Japon Gazetesi olan Nikkei'nin haberine göre satıştaki son stoklar da bitince artık WiiU üretilmeyecek. 2012 yılında çıkışını yapan Nintendo WiiU bekleneni verememiş ve firmanın tarihinde en kötü performans sergileyen cihazlardan birisi olmuştu.

Nintendo WiiU'nun üretiminin durdurulması akıllara elbette bu yıl sonunda geleceği söylenen yeni oyun konsolu Nintendo NX'i getiriyor. Söylenenlere göre Nintendonun yeni konsolu olacak NX; 2016 yılı sonunda mobil versiyonuyla gelecek. Taşınabilir bir versiyondan sonra 2017 yılında ise NX'in masaüstü versiyonu oyuncuların beğenisine sunulacak. Ayrıca NX geriye uyumlu olarak Nintendo WiiU oyunlarını da çalıştırabilecek. Nintendo NX'in E3 2016'dan önce de tanıtılması bekleniyor. Bakalım söylentiler doğru çıkacak ve Nintendo NX bu yıl bizlerle buluşacak mı?

nintendo-nx
Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...