0
27 Nisan 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Nintendo’nun Yeni Konsolu NX’in Çıkış Tarihi Açıklandı!

Son zamanlarda sıklıkla haberlere konu olan Nintendo'nun yeni konsolu olacağı söylenen NX'in çıkış tarihi sonunda resmi olarak açıklandı. Bir önceki konsolları Nintendo WiiU'dan beklediğini bulamayan firma bakalım yeni konsolla eski güzel günlerine dönüş yapabilecek mi?

Nintendo Japonya'dan yapılan açıklamaya göre Nintendo NX, 2017'nin Mart ayında tüm dünyada oyun severlerin beğenisine sunulacak. Çıkışında Legend of Zelda'nın eşlik edeceği Nintendo NX, E3 2016'da yer almayacak. Görünüşe göre PlayStation 4K (kod adı Neo) ve Xbox One'ın güncellenmiş versiyonu gibi sektörü oldukça hareketlendiren gelişmelerden sonra Nintendo 2017'nin ilk çeyreğini hedef almış. Tüm söylenti haberlerinden sonra resmiyete kavuşan Nintendo NX ile ilgili haberleri takipteyiz. Umuyoruz WiiU'da yapılan hatalardan ders çıkaran bir yeni Nintendo konsolu ile karşılaşalım, iyi oyunlar.

nxÖzcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...