0
22 Şubat 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Oculus Rift’in Rakibi Olan HTC Vive’in Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı!

Sanal gerçeklik cihazları rekabetinde asıl perde şimdi açılıyor. PC tarafında sanal gerçekliğe giriş bileti olacak Oculus Rift'ten sonra şimdi de rakibi HTC Vive'in çıkış tarihi ve fiyatı açıklandı.

Açıklamalara göre HTC Vive; cihazın kendisi, 2 adet kablosuz kol ve sanal gerçeklik sensörleri ile birlikte 800$'dan satışa sunulacak. Nisan ayının başında satışa çıkması planlanan HTC Vive için 29 Şubat 2016'dan itibaren ön sipariş verebileceğiz. Ayrıca ön siparişle HTC Vive'ı satın alanlara hediye olarak Job Simulator ve Fantastic Contraption oyunları verilecek. Üstelik oyun oynadığınız sırada telefonunuz çalarsa Vive Phone Services adı verilen hizmet sayesinde çağrılara cevap verebilecek, mesajlara bakabilecek ve takvime ulaşabileceksiniz.

PC tarafında 2 büyük markanın kıyasıya rekabet halinde olacağı kaçınılmaz. Ama HTC Vive'ın Oculus Rift'ten 200$ daha pahalı olduğunu hatırlatalım. Son kullanıcı Oculus Rift'in 600$'lık fiyatını bile oldukça pahalı bulurken HTC Vive'ın 800$ 'lık fiyatına çok da olumlu yaklaşmayacaktır. 2016 sonuna doğru konsol cephesine sanal gerçekliği getirecek PlayStation VR'ın ise henüz net bir fiyat aralığı açıklanmış durumda değil. Ne diyelim 2016 sanal gerçekliğin meydan savaşlarına sahne olacak gibi, bekleyelim ve görelim.

htcvive2
Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...