0
03 Şubat 2016 tarihinde Şefik "Rocko" Akkoç tarafından yazılmıştır.
 
 

Oyun Sektörü Gaming İstanbul’da Bir Araya Geliyor

Gaming İstanbul kapsamında 5-6 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek TOGED B2B Konferansı, sektörün tecrübeli isimleriyle geliştiricileri buluşturuyor. Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED), Türkiye'deki dijital oyun sektörü açısından atılan en önemli adımlardan biri olan Gaming İstanbul Fuarı'nın bir parçası olacak. TOGED'in davetiyle bir araya gelen sektörün tecrübeli isimleri 5 - 6 Şubat tarihlerinde Gaming İstanbul ziyaretçilerine seslenecek. Türkiye'deki oyun sektörünün mevcut durumundan, ödeme sistemlerine ve kullanıcı alışkanlıklarına, sektördeki yatırım ve kuluçka imkanlarından, dijital fikri hak yönetimi ve şirketleşmeye kadar pek çok farklı konu hakkında oturumların yapılacağı konferans tüm Gaming İstanbul ziyaretçilerine açık olacak. 5 Şubat Cuma günü European Games Group ve Alman İnteraktif Eğlence Yazılımları Ticaret Birliği (BIU) CEO'su Johannes Şevket Gözalan'ın açılış konuşmasıyla başlayacak konferansın konuları ve konuşmacıları şöyle olacak:
  • Çağlar Eğer Good Games Studios İş Geliştirme ve Stratejik Ortaklık Ekibi Müdürü Oyun Yayıncılığının Küresel Açılımı
  • Aras Şenyüz Netmarble Türkiye Mobil ve Medya Direktörü Mobil Oyun Pazarına Giriş ve Pazarlama
  • Kutay Peker PayByMe Satış Müdürü Ödeme Sistemlerinde Kullanıcı Alışkanlıkları
  • Erdinç İyikul Riot Games İstanbul İletişim Müdürü Türkiye'deki Oyuncu Davranışları
Panteon CEO'su ve TOGED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ufuk Şahin'in açılış konuşmasıyla başlayacak konferansın ikinci günündeyse konu ve konuşmacılar şöyle:
  • Cem Nahit Köne Startershub Gamebootcamp Program Direktörü Genç Geliştiriciler için Yatırım ve İnkübasyon İmkanları
  • Can Erçelebi Digitoy Ggames İdari Ortağı ve TOGED Yönetim Kurulu Üyesi Oyun Geliştirenler, İşlerini Nasıl Geliştirmeli?
  • Bülent Demirkaya Bigpoint Ülke Müdürü Türkiye'de Oyuncu Profili
  • Dr. Mete Tevetoğlu Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği Hukuk Kurulu Üyesi Oyun Sektöründe Dijital Fikri Hak Yönetimi ve Şirketleşme Süreci
Tüm Gaming İstanbul ziyaretçilerinin katılımına açık olacak TOGED B2B Konferansı'na katılmak için ilave bir ücret ödemeye gerek olmayacak. Gaming İstanbulŞefik "Rocko" Akkoç

 
Şefik
Oyun oynamaya ZX Spectrum 48K ile başladı, Amiga ile devam etti, 1996 yılının soğuk bir sonbahar gününde Lara Croft ile tanışıp PC'ye geçiş yaptı ve şimdi her platformda oyun oynayıp video çekiyor, canlı yayın yapıyor. Yaşı da 32.