0
08 Ağustos 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Phil Spencer; Geliştiricilerin Hala Xbox Project Scorpio Üzerinde Çalıştığını Açıkladı

Microsoft Xbox'ın başındaki isimlerden olan Phil Spencer; Xbox'ın 2017 sonlarına doğru piyasaya çıkması beklenen yeni konsolu Xbox Scorpio üzerinde geliştiriclerin hali hazırda çalıştığını dile getirdi. Bir takipçisinin sorusu üzerine resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre geliştiriciler; hem donanım hem oyunlar hem de platform açısından Project Scorpio'yu geliştirmeye devam ediyor.

İlk olarak E3 2016'da duyurusu yapılan ve yeni Xbox konsolu olacak Xbox Scorpio'nun 4k oyunculuk vurgusuyla oyunculukta yeni bir çağı başlatacağı söyleniyor. 6 Teraflops gücünde olacağı bilinen Scorpio kod adlı yeni Xbox oyun konsolunun PlayStation 4K'dan (ya da Neo) daha güçlü bir makine olacağı da söylenenler arasında. Scorpio'nun 6 TFLOPS, 320GBGB/s gücüne karşılık PS4 Neo'nun 4.14 TFLOPS, 218GB/s GDDR5 seviyesinde bir gücü bulunacağı biliniyor. Elbette zaman geçtikçe donanımda değişiklikler yapılabileceğini belirtelim. Bakalım bir sonraki nesilde hangi taraf daha başarılı olacak?

E3 2016'da duyurusu yapılan Xbox Scorpio'nun tantıım videosunu bir kez daha hatırlatalım istedik, iyi seyirler.
Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...