0
18 Mart 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Playstation 4.5’mu Geliyor? Hem de 4K Destekli!

Sony'nin hemen hemen tüm oyuncuların kalbinde ayrı bir yeri olan PlayStation markası adına ilginç bir haberimiz var. Kotaku kaynaklı gelen bilgilere göre Sony; PS 4.5 kod adlı yeni bir konsol geliştiriyor! Bunun sil baştan yeni bir konsol mu yoksa hali hazırdaki PS4'ün donanım geliştirmesi mi olacağı henüz netlik kazanmış değil. Gelen bilgilere göre üstelik bu yeni Sony konsolu 4K çözünürlükte oyunlar oynatabilecek! Elbette bunun şimdilik kesin bir bilgi olmadığını ve Sony tarafından bir doğrulama gelmediğini belirtelim.

Microsoft'un geçtiğimiz haftalarda Xbox One için donanım güncelleştirebilme desteği geleceğini açıklaması üzerine Sony'nin de bu şekilde bir donanım güncellemesine gidip gitmeyeceği merak ediliyordu. Çok da uzak bir ihtimal gibi durmayan bu durum Kotaku'nun kaynaklarına göre olacak gibi... PS 4.5 adıyla tamamen yeni bir makine mi göreceğiz yoksa donanımı güncellenmiş bir PS4'mü gelecek? Belki de Ekim 2016'da Sony'nin sanal gerçeklik cihazı olacak PlayStation VR için bir hamle düşünülüyor... Günümüzün en popüler tartışmalarından birisi olan 1080p/60FPS tartışması Sony cephesi için tarihe mi gömülecek? Bize beklemek düşüyor, hepsini zaman gösterecek, iyi oyunlar.

ps45
Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...