0
07 Eylül 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

PlayStation 4 Pro Resmi Olarak Duyuruldu!

Aylardır süre gelen PlayStation 4'ün güçlendirilmiş versiyonu olacak PlayStation 4K ya da PlayStation Neo söylentileri bu akşam ABD New York'da düzenlenen PlayStation Meeting ile nihayet doğrulandı ve resmiyete kavuştu. İsmi Neo ya da 4K olmasa da Sony; PlayStation 4'ün güçlendirilmiş versiyonu olacak PlayStation Pro'yu duyurdu!

Yeni PlayStation makinamız geliştirilmiş GPU'su, daha hızlı işlemcisi, HDR özelliği, çoklu işlem desteği ve 4K desteğine sahip olarak gelecek. Yeni cihazın PS VR için en iyi donanım olacağı da vurgulandı. 4K çözünürlük desteği (Upscale desteği ile) ile çok daha ayrıntılı bir görselliğe erişecek PS 4 Pro;  aynı zamanda HDR desteği sayesinde daha iyi ışıklandırma gibi özellikleri de sunabilecek. İşlemci tarafında ise 2.1 Ghz hızında çalışan 8 çekirdekli Jaguar bir işlemci bizi bekliyor olacak. Bunun dışında PS4 Pro; 218 GB/s hızına sahip 8 GB GDDR5  RAM bulunduracak.

Ayrıca 4K streaming desteği de olacak PS4 Pro'da Youtube, NetFlix gibi video içerik sitelerinde 4K video izlenebilecek. PlayStation 4 sahiplerinin de unutulmadığı belirtilirken HDR desteğinin 2017 yılında standart PS4'e de geleceği vurgulandı. Üstelik PlayStation 4 için aldığımız oyunlar PlayStation 4 Pro'da oynanabilecek. PlayStation 4 Pro; 10 Kasım 2016'da beğenimize sunulacak ve fiyatı 399$/€ olacak. PlayStation 4 Pro ile ilgili gelişmelerle karşınızda olacağız, iyi oyunlar.

ps4-pro
Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...