0
15 Temmuz 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

PlayStation Neo’nun Teknik Özellikleri Sızdı!

Sony'nin PlayStation 4'ün güçlendirilmiş yeni versiyonu olacak PlayStation Neo üzerinde çalıştığını artık biliyoruz. E3 2016 öncesi varlığı Sony tarafından kabul edilen fakat etkinlikte gösterilmeyen Neo'nun teknik özelliklerini gösteren döküman sızdı!

Aşağıda teknik dökümandan sızan özellikleri görebileceksiniz. Playstation Neo'nun 42 sayfalık teknik sunumdan sızan özelliklerine baktığımız zaman öncelikle UHDTV'ler için 4K görüntü desteği sunulduğunu görüyoruz. Hali hazırdaki HDTV sahipleri ise daha iyi ve daha stabil framerate ve daha geliştirilmiş grafiklere kavuşacak.

Diğer teknik özellikler arasında orijinal Ps4'ten 1.3 kat daha hızlı olan bir işlemci (8 çekirdekli, 2.1 GHz) kullanılacağını görüyoruz. Ekran kartı açısından ise orijinal PS4'ün 18 CUs ve 800 MHz'lik hızına karşılık Neo'da; 36 CUs ve 911 MHz'lik bir ekran kartının yer alacağı gözüküyor. Ram açısından orijinal PS4'teki gibi 8 GB GDDR 5 kullanacak Neo'nun bant genişliği 1.24 kat daha fazla olacak ve 218 GB/s hızına erişebilecek.

Hard Disk'in de orijinal PS4'tekine benzer olacağı blirtilen sunumun gerçek olup olmadığını yakında öğreneceğiz gibi. Son olarak Ekim 2016 tarihi ve sonrasında çıkacak tüm PlayStation 4 oyunlarının orijinal PlayStation 4 ve PlayStation Neo'yu destekleyeceği sunumda açıklananlar arasında. Bakalım Sony'den konu ile ilgili bir açıklama gelecek mi? PlayStation Neo'nun sızan teknik dökümanına buradan ulaşabilirsiniz.

ps neo 1

ps neo 2

ps neo 3
Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...