0
01 Temmuz 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

PlayStation Plus’ın Abone Sayısı 20 Milyon’u Aşmış Durumda

Geçtiğimiz yılın mali raporları gün yüzüne çıkmaya başladı. Geçen yılın mali raporlarını açıklayan büyük isimlerden biri de Sony oldu. 2015 mali yılı raporlarınının belli olmasıyla şirket PlayStation Plus'a özgü bazı açıklamalarda bulundu.

Andrew House'ın yaptığı açıklamaya göre an itibariyle PlayStation Plus'ın abone sayısı 20.8 milyona ulaşmış durumda. Online oyun oynayabilmek için abone olmanız gereken sistem geçtiğimiz yılın Ocak ayında 11 milyona yakın aboneye sahipti. 1 yıllık bir süreçte geçtiğimiz yıla göre neredeyse 2 katı müşteriye ulaşan Plus sistemi PlayStation 4'ün gelmesiyle birlikte 2013 yılından itibaren online oyun oynamak için zorunlu hale getirilmişti. Bu zorunluluğun da varılan abone sayısına katkıda bulunduğu bir gerçek. Bakalım 2016 PlayStation Plus rakamları nasıl olacak? PlayStation Plus sistemine abone olanlara her ay hediye oyunlar verildiğini hatırlatalım. Bakınız : Playstation Plus Temmuz ayı hediye oyunları.

ps plus
Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...