0
30 Mayıs 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Pokemon Fanları Pikachu’nun İsminin Değiştirilmesini Protesto Etti!

Dünyaca ünlü çizgi film Pokemon'la ilgili ilginç bir haberimiz var. Hong Kong'da Pokemon hayranı bazı kişiler Pikachu'nun isminin değiştirilmesini protesto etti!

Pikachu, Raichu, Nidoqueen, Nidorino gibi ünlü karakterlere sahip olan çizgi filmin en gözde karakteri olan Pikachu'nun ismi Nintendo'nun yeni oyunu Pokémon Sun and Moon'da Çin, Hong Kong, ve Tayvan için değiştirilmiş olarak geliyor. Japonca pika ve chu- kelimelerinin birleşiminden oluşan Pikachu'nun (Pika;elektrik kıvılcımı, chu ise  fare sesi demek) dilsel, bölgesel ve kültürel nedenlerle isminin değiştirildiği açıklandı. Pikachu'nun fanları bu duruma çok içerlemiş olacaklar ki isim değişikliğini protesto ederek bunu kabul etmediklerini dile getirdiler. Bir kampanya düzenleyip 6.000 adet imza da toplayan taraftarlar ayrıca Pokemon adına bir Facebook topluluk sayfası açarak iletişim halinde olduklarını dile getirdiler. Bununla da yetinmeyen hayranlar ayrıca  Nintendo Hong Kong Facebook sayfasını da protesto yağmuruna tutuyor! Pokémon Sun and Moon'; Nintendo 3DS için 18 Aralık 2016'da çıkışını gerçekleştirecek. Bakalım Pokemon hayranlarının tüm bu protesto gösterileri işe yarayacak mı?

  pikachuÖzcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...