0
06 Nisan 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

PS4’ün Yeni Güncellemesi 3.50 İle Gelen Özellikler

PlayStation 4 için bugün gelecek 3.50 güncellemesi cihaza bazı yeni özellikler kazandıracak. Özellikle PC için Uzaktan Oynatma özelliği uzun süredir bekleniyordu. Sözü fazla uzatmadan 3.50 güncellemesinin getirdiği yeniliklere bir bakalım:

  • Offline gözükme: Bu özellik ile online olsanız bile Offline gözükebileceksiniz. Böylece oyun, film keyfiniz arkadaşlarınız nedeniyle yarıda kalmayacak!
  • Çevrimiçi arkadaş bildirimi: Bu özellik ise dilediğiniz arkadaşlarınız için online olduklarında bildirimler almanızı sağlıyor.
  • Kullanıcı Etkinlik Zamanlayıcısı : Bu bir nevi herhangi bir ajandaya, ya da Outlook'a etkinlik tanımlamakla aynı şey. İstediğiniz bir zaman aralığına etkinlik planlayıp vakti geldiğinde etkinliğe dahil olanlarla oyuna başlayabiliyorsunuz.
  • Birlikte Oyna: Bu özellik ise bir partideki herkesin birbirinin ne oynadığını görmesini ve o oyuna anında dahil olabilmemizi sağlıyor. Yani sizi beraber oynamaya davet eden bir özellik.
  • Dailymotion: Artık PlayStation 4 üzerinde bir canlı yayın aracınız daha oldu! Dailymotion da artık PS4 üzerinden canlı yayınlar yapmaya imkan tanıyor.
  • Uzaktan Oynatma: İşte belki de en çok beklenen özelliğimiz bu. Artık PS4 üzerinde oynadığınız oyunları PC ve Mac'e stream edebileceksiniz. Böylelikle PS4 sahibi oyuncular desteklenen işletim sistemleri üzerinde TV başında olmadıkları zamanlarda PC üzerinden konsollarını uzaktan yönetebilecek ve oyunlarına erişebilecekler. Desteklenen işletim sistemleri arasında Windows 8.1, Windows 10, OS X 10.10 ve OS X 10.11 bulunuyor. Stream için desteklenen çözünürlükler ise şöyle: 360p, 540p, 720p (Varsayılan: 540p) Ayrıca bu çözünürlüklerde standart olarak 30 FPS ya da yüksek ayarda 60 FPS kare/saniye oranı alabileceğiz. Tüm bunlar için yapmanız gerekenler Remote Play uygulamasını PC'nize yüklemek ve DualShock 4 kontrolcünüzü USB kablosuyla PC'ye bağlamak. Evet güncellemeyle gelen en önemli özellikler bunlar. Özellikle PC Uzaktan Oynatma özelliği denemeye değer.
PS4'ün Yeni Güncellemesi 3.50 ile gelen özellikleri tanıtan videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...