0
03 Ekim 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Resident Evil 7; Sadece 12 Ay Boyunca PS VR’a Özel Kalacak

Capcom'un ünlü hayatta kalma-korku oyunu serisi Resident Evil'ın yeni üyesi olacak Resident Evil 7'nin PlayStation VR desteği ile çıkacağını biliyoruz. Sony'nin PlayStation 4'e özel olarak geliştridiği sanal gerçeklik cihazı PS VR'da boy gösterecek oyunun sadece 12 ay boyunca PS VR'a özgü kalacağı orta çıktı.

Bir Reddit kullancısının ortaya çıkarttığı bilgiye göre Resident Evil 7; 12 ay boyunca PS VR için özel olacak. Oyunun tanıtım posterinde bunu farkeden ve durumu paylaşan kullanıcı böylece Resident Evil 7'nin diğer sanal gerçeklik cihazlarına da gelebileceğini göstermiş oldu. Görselin en altında bulunan “RESIDENT EVIL 7 BIOHAZARD coming in 2017 and exclusive to PlayStation VR for 12 months.” ibaresi bunun kanıtı niteliğinde. Sony'den veya Capcom'dan konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedğini belirtelim. Bakalım Resident Evil 7; HTC Vive ve Oculus Rift gibi diğer sanal gerçeklik cihazlarına da gelecek mi? Resident Evil 7; 24 Ocak 2017 tarihinde PC, PS4 ve Xbox One için beğenimize sunulacakken PS VR; 13 Ekim 2016 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek.

  Reddit kullanıcısının farkettiği ilgili posteri aşağıda görebilirsiniz : res-7Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...