0
29 Temmuz 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Resident Evil Zero’nun Satış Rakamı Belli Oldu

Capcom'un klasikleşmiş hayatta kalma- korku serisi Resident Evil serisinin geçtiğimiz Ocak ayında Remastered projesi olarak beğenimize sunduğu Resident Evil Zero'nun satış rakamı açıklandı. Açıklamaya göre Resident Evil 0 şu ana dek çıkış yaptığı tüm platformlar ve dünya çapında toplamda 1.1 milyon satış rakamına ulaşmış durumda.

Resident Evil'ın ana hikayesinin köklerine odaklanan yapımda STARS ekibinden Rebecca Chambers ve eski bir asker olan Billy Coen'in yaşadıklarına şahit oluyorduk. Her 2 karakteri de yönetebildiğimiz oyun bu evrendeki olayların nasıl başladığını bize gösteriyordu. Serinin 4. ana oyunundan itibaren başlayan kötü gidişatına bir durak veren Resident Evil 1 ve Resident Evil Zero görünüşe göre oyuncular tarafından da beğenilmiş. Ayrıca 2002 yılında ilk olarak Nintendo GameCube için çıkan Resident Evil Zero'nun 1.25 milyon sattığını belirtelim. Hali hazırda Resident Evil 2'nin Remastered projesinin yapım aşamasında olduğunu da hatırlatalım.  Ocak 2017'de sanal gerçeklik desteği ile beraber gelecek Resident Evil 7 ise ilk kez ana oyun serisinde FPS bakış açısına sahip olmasıyla merak konusu. Bakalım Resident Evil markası adına önümüzdeki zamanlar neler gösterecek? İyi oyunlar.

res 0
Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...