0
24 Ağustos 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Riot Games, Yorick’in Yeni Halini Tanıttı!

League of Legends'ın en eski şampiyonlarından biri olan Mezarcımız Yorick, değişen ve gelişen oyun yapısı içerisinde uzun zamandır kendine yer bulamıyordu. Riot Games, bu tür şampiyonlar için Rework çalışmalarına nihayet Yorick'i de dahil etti.

Yenilenen görüntüsü ve yetenek seti ile birlikte kambur, aksıyan, yaşlı Yorick, yeni haliyle gizemli, ürkütücü ve karizmatik bir mezarcıya dönüşüyor. Profesyonel arenada da görmeyi umduğumuz Yorick'in yenilenen hali şu şekilde;

Pasif - Ruhların Çobanı: Bu yetenek ile birlikte Yorick, katlettiği minyon ya da tarafsız canavalarda rasgele olarak, katlettiği her şampiyon da olmak üzere gerisinde bir mezar bırakır.

Q Yeteneği - Son Dua - Uyanış: Yorick Son Dua'yı kullandığında normal saldırısı ilave hasar kazanır ve vuruş sonrasında bir miktar can yeniler. Eğer Son Dua yeteneği ile birlikte bir birim katledilirse, Yorick'in pasifi tetiklenir ve bir mezar bırakır. Yorick Uyanış ile birlikte etrafında bulunan dört mezarı tetikler ve mezarlardan Sis Gezginleri çıkartır. Bunun için Son Dua'nın bekleme süresinde olması ve dört adet mezarın çevresinde bulunması gerekiyor.

W Yeteneği - Kara Tören: Yorick, belirlediği bir alanı yuvarlak olarak saracak şekilde bir ceset duvarı oluşturur. Bu duvar yokedilebilir olacak. Yani oyuncular normal saldırıları ile duvarı yıkabilirler.

E Yeteneği - Sisin Matemi: Yorick gönderdiği bir sis kütlesi ile birlikte hedefine büyü hasarı verir. Bunun yanı sıra hedefini yavaşlatır ve işaretler. İşaretlenen hedefler Sis Gezginleri bu hedefe saldırır. Ayrıca hem Yorick hem de Sis Gezginleri işaretlenen hedefe doğru hareket ettiklerinde hareket hızı kazanır.

R Yeteneği (Ultimate) - Adaların Ağıdı: Yorick, bu yeteneği kullandığında Sis'in Hanımını çağırır. Son seviyeye ulaştığında Sis'in Hanımı Sis Gezginleriyle birlikte gelir. Sis'in Hanımı kendi kendine hareket eder ve saldırır. Eğer Yorick Hanım'ın saldırdığı hedefe saldırırsa, hedefin azami can seviyesine bağlı olarak ilave büyü hasarı verir.

Yorick'in yenilenen haliyle ilgili olarak detaylı bilgilere ulaşmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.