0
16 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Sony, Ağ Ortaklığı Fikrine Yeşil Işık Yaktı!

Microsoft, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada diğer platformlarla birlikte hareket ederek oyunların online modlarını birleştirmeyi düşündüklerini belirtmişti. Böylece PC, PS4 ve Xbox One platformlarında oyuncular birbirleriyle oyun oynayabilecekler.

Sony bu fikre yeşil ışık yaksa da, Microsoft ile direkt bir çalışma yapmak konusunda kaçamak davranıyor. Sony'nin yaptığı açıklama "PlayStation olarak Cross Platform desteği zaten 2002 yılından beri PC ile Final Fantasy 11 ve bazı PS2 oyunlarında sunuyorduk. Konuyla ilgili olarak oyunların yapımcıları ve yayıncıları ile görüşmelere açığız." şeklinde olunca, Microsoft'tan çok PC platformundaki oyunlarla çalışmayı düşündükleri ortaya çıkıyor.

Microsoft'un Sony'i işaret ettiği fikirde, Sony kaçamak cevap verip, yeşil ışık yakması yine kafaları karıştırıyor. Bakalım bu iki rakip dev firma orta yolu bulabilecek mi?

PS4 vs Xbox One

PS4 vs Xbox One
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.