0
11 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Sony, Microsoft’un Kapattığı Lionhead Studios’a Sahip Çıkıyor!

Geçtiğimiz günlerde Microsoft, radikal bir karar alarak Fable Legends'ı iptal ederek, geliştirici firma olan Lionhead Studios'u kapatacağını açıklamıştı. Bu durum oyun dünyasında yer alan bir çok kişi tarafından eleştiri konusu olmuştu.

Sony, bu durumdan istifade ederek Lionhead Studios ofisinde bir işe alım etkinliği düzenleyeceğini belirtti. Önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek olan etkinlikte İngiltere'de yer alan Lionhead Studios ofisinde Sony'nin tüm İngiltere stüdyolarının katılımıyla birlikte hem Lionhead hem de İngiltere'de yaşayan ve oyun geliştirme konusunda yetenekli kişilerin kendilerine iş imkanı bulabilmesini sağlamaya çalışacak.

Konami'nin kovduğu Kojima'dan sonra Microsoft'un kapattığı Lionhead için böyle bir harekete kalkışması ile birlikte Sony'nin saygınlığı gittikçe yükselmekte.

Lionhead Stuios

Lionhead Studios
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.