0
16 Mart 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Sony PlayStation VR’ın Çıkış Tarihi ve Fiyatı Açıklandı

Sony'nin PS4 cephesine getireceği sanal gerçeklik cihazı PlayStation VR'ın fiyatı ve çıkış tarihi sonunda açıklandı. Sanal gerçeklik tarafında şimdilik konsol dünyası için bir rakibi bulunmayan cihaz ABD'de $400'dan satışa sunulacak.

Oyun geliştiricileri konferansında Sony Computer Entertainment başkanı Andrew House'ın yaptığı açıklamalara göre Ekim 2016'da $400'dan beğenimize sunulacak cihaz için çıkışında 50 oyun bu yıl için çıkış yapacak. Ayrıca sanal gerçeklik cihazını alanlara The Playroom in VR isimli oyun hediye edilecek. Hali hazırda 230 oyun geliştirici firmanın da PlayStation VR için oyun geliştirdikleri verilen bilgiler arasında. Ülkemizde yaklaşık 1500 TL civarında olacağını düşündüğümüz PlayStation VR diğer sanal gerçeklik cihazlarına göre elbette şimdilik en uygunu gözüküyor. Ama teknik detayları ve hitap ettikleri kesimin farklı olabileceğini de unutmamak gerek. Evet PC tarafında Oculus Rift ve HTC Vive'ın rekabet edeceği alanda bu kez Sony tek başına... Bakalım tüm bunların sonunda vaat edilen o sanal gerçeklik dünyasına hakettiği şekilde girebilecek miyiz? Hepsini bu sene sonunda öğrenmiş olacağız, iyi oyunlar.

vrÖzcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...