0
08 Ocak 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Sony: “PS VR’a Yüzden Fazla Oyun Geliştirilecek”

Geçtiğimiz günlerde Oculus Rift'in resmen ön siparişe çıkarılmasıyla birlikte Sanal Gerçeklik cihazları son günlerin merakla beklenen teknoloji olarak hayatımızda yer edindi. Bir çok firma kendi cihazlarını üretmek için çalışmalarını sürdürmekte.

İlk olarak Project Morpheus olarak duyurulan Sony'nin geliştirdiği Sanal Gerçeklik cihazı, sonrasında PlayStation VR adını almıştı. Konsol savaşlarında rakiplerine büyük bir fark atan Sony, bu pazarın kendilerine avantaj sağlayacağını düşünüyor. Oculus Rift ve HTC Vive'a nazaran PS4 pazarına da sahip olan Sony, PS4'ün güçlü bir ürün olduğu ve oyuncu kitlesinin PS VR'ın satışlarına büyük katkı sağlayacağı görüşü hakim.

Aynı zamanda içerik olarakda zengin bir kütüphaneye sahip olacaklarını da belirten Sony'den Kaz Hira, yaptığı açıklamasında iki yüzden fazla geliştiricinin, PS VR için yüzden fazla oyun geliştirmek üzere olduğunu belirtti.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.