0
06 Ocak 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Square Enix, Büyük Zarara Uğradı!

Yaklaşık bir sene önce Square Enix'in kurduğu bulut tabanlı servis olan Shinra Technologies'in kapatılacağı Square Enix tarafından duyuruldu. Üçüncü parti yazılımcılarından yeterli desteği göremediğini açıklayan Square Enix, bu sebep ile oluşuma son verildiğini basın bildirisi ile yayımlandı.

Square Enix'in online oyunlarının bu projeden yararlanacağı ve hatta diğer firmaların yapımları için de sağlam bir kaynak olacağı düşünülen proje istenildiği gibi ilerlemeyince Square Enix oluşumu sonlandırma kararı aldı.

31 Mart tarihinde sona erecek olan finansal yıl öncesi bu durum Square Enix'i sıkıntıya sokacak. Shinra oluşumunu kapatması sebebiyle firmanın, yaklaşık olarak iki milyar yen ( 52 milyar TL) zarar ettiği belirtiliyor. Bakalım Square Enix, bu zarardan nasıl bir dönüş yapacak? Umarız bu durum ilerleyen yıllarda düşünülen yeni projeleri etkilemez.

Square Enix

Square Enix
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.