0
29 Aralık 2015 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Star Wars: The Force Awakens’ın Geliri 1 Milyar Doları Aştı

Disney'in Lucasfilm'i satın almasıyla birlikte Star Wars'un da haklarını eline aldı. Disney daha sonrasında efsanevi film serisinin devamı çekileceği açıklanmıştı. Kimi Star Wars fanlarının bu karşı çıkarken, kimi fanlarında günümüz teknolojileri ile birlikte daha güçlü bir film ile karşılaşacağımızı savunuyordu.

17 Aralık tarihinde beyaz perdeye merhaba diyen Star Wars: The Force Awakens, bu tartışmaları sonlandırmak yerine daha da alevlendirdi. Serinin hayranları hala serinin devma etmesinin bir hata olup olmadığı konusunda net bir fikre varabilmiş değil. Ancak Disney'in de bu konuyu pek de dert ettiği söylenemez. Henüz on ikinci gününü dolduran filmin gişelerden elde ettiği gelir bir milyar doları aştı. Bu rakamın daha da yükselmesi muhtemel. Çünkü film dünyasının en çok izleyicisine sahip ikinci ülkesi olan Çin'de Star Wars henüz gösterime girmedi. Nüfusu da göz önünde bulundurursak Disney'in sahiplerinin yüzü gülmeye başlamışır eminim.

Hal böyle olunca tüm zamanların en çok bilet sattıran yapımı olarak bir de rekor kırıldı. İnsanlar hala filmin çekilip çekilmemesi gerektiği konusunda kendilerini yoradursun, Disney bunun meyvesini yemeye çoktan başladı. Tabi yeni film için yapılan pazarlama stratejisinin de altını çizmek gerekir. Bim'lere kadar varan anlaşmalarla ve bir çok markayla gerçekleşen ortaklaşa sunumları hiçe saymak da olmaz.

Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.