0
26 Aralık 2015 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Steam, Dün Akşam Ağır Bir Saldırıya Uğradı

Steam'de başlayan Kış İndirimleri etkinliği ile beraber bir çok oyuncu uygun fırsatlardan yararlanmak için Steam'e hücum etti. Ara ara yoğunluk nedeniyle hizmette sıkıntı yaşayan Steam, dün akşam bir de saldırı altında kaldı.

Henüz kim tarafından gerçekleştirildiği belirtilmeyen saldırıda, Steam kullanıcıları, kendi hesaplarına giriş yaptığı sırada karşılarında başka kullanıcıların profilleri ile karşılaştılar. Kendilerine ait olmayan ürün alımlarını teyit eden kullanıcılar, Steam'i mail yağmuruna tuttu. Bir çok kullanıcının hesabında farklı e-mail adresleri ve kullanıcı isimleri yazıyordu. Banka bilgileri değiştirilmişti.

Kullanıcılar arayüzde kendi kullandıkları dil dışında farklı dillerle karşılaştı. Genel olarak Rusça'nın ve Çin'cenin karşılaştığı söylendi. Steam'den konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Steam Guard kullanan oyuncuların daha şanslı olduğu, kullanmayan oyuncuların ve hesaplarında bu durumlarla karşılaşan oyuncuların Steam Destek ile iletişime geçmesi isteniyor.

Valve'ın, güvenlik açığı neticesinde forumlarda yaptığı bilgilendirmeye göre eğer kendi hesabınız yerinde başka bir hesap ile karşılaşıyorsanız kesinlikle hesap üzerinde herhangi bir oynamaya yapmamanız gerekmekte. Mümkün mertebe Steam'den resmi bir açıklama gelmeden kendi hesaplarınıza girebilseniz dahi marketi kullanmayınız. Herhangi bir bilgi değişikliği yapmayınız. Durum düzelene kadar kart bilgilerinizi değiştirmeyiniz hatta Steam'e herhangi bir PC'den veya mobil uygulamadan girmeyiniz.

steam2

Steam
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.