0
03 Mart 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Steam’in Bundle Oyunlar Ücret Politikası Değişiyor!

Steam platformunun PC oyuncuları için zaman zaman bir cennet olabildiği aşikar. Çeşitli zamanlarda yapılan indirimlerle her daim oyuncuların gözünde önemli bir yere sahip olan Steam; bundle oyunlardaki ücret sistemini değiştirerek bizim için bir artı puan daha kazanacak gibi. PCGamesN kaynaklı ulaşan habere göre Valve geliştiricilere bu sistemle ilgili bilgiler yolladı ve yakında bu yeni ücret sistemine geçilecek.

Yeni ücret sistemi şöyle işleyecek: Oyun paketleri şeklinde bir indirim geldiğinde artık o paketin içindeki herhangi bir oyundan sizde varsa ödeyeceğiniz ücret, sizde olan oyun fiyatı düşerek hesaplanacak. Örneğin GTA serisi indirime girmiş olsun. GTA3, GTA Vice City,  GTA SanAndreas ve  GTA 4 bu pakette yer alsın. Fiyatı da diyelim ki 40 TL olsun. Eğer sizde bu 4 oyundan herhangi biri daha önceden varsa, artık 40 TL ödemeyecek o sizde olan oyunun fiyatı düştükten sonra kalan kısmını (mesela 33 TL gibi) ödeyeceksiniz. Böylece paketli satılan serilerdeki güzelim indirimlerden de tam anlamıyla faydalanabileceksiniz. Teşekkürler Steam, seni seviyoruz, iyi oyunlar.

steamozoz  Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...