0
07 Nisan 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

SteamVR’ın Tanıtım Videosu Yayınlandı!

Valve'in HTC ile ortaklığı sonuncunda geliştirdiği sanal gerçeklik cihazı HTC Vive dün itibariyle sahiplerine gönderilmeye başlandı. PC tarafının 2 büyük ismi olan Oculus Rift ve HTC Vive'ın rekabeti de böylece resmen başlamış oldu.

Sanal gerçekliğin hayatımıza neler katacağını zaman gösterecek. İlk aşamada oyunlarla birlikte büyük eğlence vaad eden sanal gerçeklik cihazları ileride başka pek çok alanda da kullanılabilme potansiyeline sahip. Steam'in HTC Vive'ın resmi çıkışı şerefine yayınladığı videoda oyuncuların tepkileri eşliğinde bazı sanal gerçeklik oyunlarını görüyoruz. SteamVR konsepti adı altında hayat bulan HTC Vive bakalım en büyük rakibi Oculus Rift karşısında neler yapacak? Steam'de şu an hali hazırda 150'den fazla oyun sanal gerçekliğe destek veriyor. Konsol tarafında ise sanal gerçeklik adına tek seçeneğimiz PlayStation VR olacak ve Ekim 2016'da bizlerle buluşacak. Ne diyelim, sanal gerçeklik çağına hoşgeldiniz!

Valve'ın HTC Vive'ın çıkışı şerefine yayınladığı SteamVR videosunu aşağıda izleyebileceksiniz, iyi seyirler.
Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...