0
02 Şubat 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Team ROCCAT, Yeni Saldırı Gücü Taşıyıcısını Duyurdu!

Avrupa LCS'te ilk üç hafta sonunda sadece tek galibiyet alabilen Team Roccat, bu kötü gidişe bir dur demek adına yeni saldırı gücü taşıyıcısı olan Erik “Tabzz” van Helvert'i as kadrosuna kattığını ve transferin onaylanması için Riot'tan haber beklediklerini takipçilerine duyurdu.

Üç haftadır bu rolde oynayan Afgan oyuncu  Karim “Safir” Tokhi'nin sergilediği performans takipçiler tarafından oldukça eleştirilmişti. Bu bölgeye daha tecrübeli bir ismi düşünen Roccat ekibi, Tabzz ile anlaştı.

Tabzz, ilk büyük çıkışını Lemondogs ekibi ile yapmıştı. 2013 yılında takımı ile Avrupa'da ikinci olan Tabzz, Dünya Şampiyonası'nda mücadele etme hakkı kazanmıştı. O dönem SKT T1, TSM, OMG ve GamingGear.EU takımlarının yer aldığı grupta üçüncü sırada yer alıp turnuvaya veda etmişti.

Daha sonrasında Lemondogs'tan ayrılıp Froggen'ın öncülüğünü yaptığı Alliance takımına geçen Tabzz, Avrupa'daki sezonu takımıyla şampiyon tamamlayıp bir kez daha Dünya Şampiyonası'nda kendisini gösterme şansı buldu.  Najin White Shield, Cloud 9 ve KaBuM eSports takımları ile aynı grupta yer alan Alliance ekibi, KaBuM karşısında aldıkları sürpriz yenilgi nedeniyle turnuva dışında kalmıştı.

Bu yenilgi aslında bir çok şeye yol açtı. Alliance ekibi yeni bir oluşum ile Elements adını aldı. Bu takımda ilk olarak yaşadığı problemler nedeniyle yer almayan Tabzz, süper transfer Rekkles'ın beklenen etkiyi yaratamaması üzerine takıma geri döndü. Ancak o sezon Elements için kabus gibi geçti. Bir kez daha Elements'ten ayrılan Tabzz, son olarak Renegades: Banditos ile Avrupa CS'e yükselme mücadelesinde yer aldı. Ancak istenilen sonuç gerçekleşmeyince Tabzz yine bir ayrılık yaşadı ve Team Roccat'in yeni saldırı gücü taşıyıcı olarak takıma dahil oldu.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.