0
28 Mart 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

The Wall Street Journal’a Göre Playstation 4.5 Duyurusu Bu Yıl Geliyor!

Geçtiğimiz günlerde Sony tarafının da Microsoft gibi bir atak yaparak konsolu PS4'ü güçlendireceği söylentilerini sizlere duyurmuştuk. PlayStation 4.5 ya da PlayStation 4K adıyla anılan yeni konsolun 1080p olan oyunları 4K çözünürlüğünde oynatacağı ve aynı zamanda sanal gerçeklik cihazı PlayStation VR'a hazırlık olacağı söylenmişti.

Kotaku ve Eurogamer kaynaklı tüm bu söylentilerden sonra şimdi de sağlam bir kaynak olan The Wall Street Journal'a göre bu proje gerçek ve bu sene PlayStation VR çıkmadan duyurusu yapılacak! Anlaşılan o ki Sony, gerçekten yeni bir konsol projesi peşinde ve Ekim ayından önce bu duyurulabilir. The Wall Street Journal'in raporuna göre 2017'nin ilk çeyreğinde PlayStation'ın yeni makinesi oyuncuların beğenisine sunulacak. Ayrıca hem PS4 hem de bilinen kod adıyla PS4.5 aynı anda üretilmeye devam edecek. PS4 aynı oyunları daha düşük çözünürlük, daha az grafik detayı ve FPS değerinde oynatabilecek. PS4.5 ise oyunları daha yüksek FPS değerinde daha yüksek çözünürlükte oynatabilecek. Evet iddialar bu şekilde, bakalım tüm bu söylentiler gerçeğe dönüşüp yeni bir PlayStation konsoluyla karşılaşacak mıyız?

ps4
Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...