0
04 Ocak 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

The Witcher 3: Wild Hunt, Tam 166 Adet Yılın Oyunu Ödülü Kazandı!

2016'ya girmemizle birlikte oyuncuların en merak ettiği sorulardan biri de 2015'in en iyi oyununun hangi oyun olduğu konusuydu. GOTYPicks'in çeşitli platformlarda gerçekleştirilen hayran seçimleri, etkinlikler ve büyü organizasyonlar tarafından düzenlenen yılın oyunu seçimlerinden verileri toplayarak 2015'in en çok sevilen oyunlarını derledi.

Toplanan veriler ışığında Yılın En İyi Oyunu kategorisinde yarışan oyunlardan The Witcher 3: Wild Hunt toplamda yüz altmış altı kez bu ödülü kazanarak rakiplerine büyük bir fark attı. Bethesda'nın uzun süredir beklenen yapımı Fallout 4, otuz altı kez seçilerek ikinci sırada yer aldı. Konami ve Kojima'nın birlikte geliştirdiği son proje Metal Gear Solid V ise yirmi üç kez yılın oyunu ödülüne layık görülmüş.

Son olarak dördüncü sırada ise PS4'e özel olarak geliştirilen From Software imzalı yapım Bloodborne yer alıyor. Rakiplerine nazaran sadece tek bir konsola çıkış yaptığı düşünüldüğünde oldukça başarılı olan yapım on dokuz kez yılın en iyi oyunu ödülüne layık görülmüş.

CD Projekt RED'in geliştirdiği The Witcher 3: Wild Hunt, bu seçimlerden de anlaşılacağı üzere 2015'in en başarılı yapımı olarak kabul görmek yanlış olmaz.

Game of the Year Picks

Game of the Year Picks
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.