0
01 Şubat 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

The Witness’dan Büyük Başarı

Bağımsız oyun dünyasının başarılı isimlerinden biri olan Jonathan Blow'un geliştirdiği The Witness'ın elde ettiği gelir açıklandı. Daha önce geliştirdiği yapım Braid'in bir yıl içerisinde ulaştığı gelire The Witness yalnızca bir haftada ulaştı.

Şuanda Steam üzerinde satılan yapımlar arasında kendisini üst sıralara taşıyan The Witness ile ilgili olarak konuşan Jonathan Blow, Braid'den elde ettiği tüm gelir ile bu projeye bütçe oluşturmasının karşılığını aldığını, bir sonraki projesi için de aynı şekilde bir bütçe ayıracağını belirtti.

Bu gelirlerin yalnızca oyun satışlarından elde edilmediğini belirtelim. Yani The Witness'ın satış rakamları, Braid'in bir yıllık satış miktarından fazla değil. The Witness'ın içerisinden de elde edilen gelirle birlikte bu mümkün oldu. Ancak şu karşılaştırılma yapılabilir. İki oyunun ilk hafta yaptığı satışa baktığımızda The Witness önde.

6138404_the-witness-maker-throws-down-the-gauntlet_d640bba7_m
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.