0
23 Kasım 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Türk Ortaklı Indie Oyun Geliştirici Gamecan’ın Overstep Oyunu İçin Kickstarter’da Bir Kampanya Başladı

Türk ortaklı indie oyun firması Gamecan; geliştirdiği Overstep isimli MMOFPS oyunu için Kickstarter'da bir kampanya başlattı. Estonya merkezli firmada 20 kişi çalışıyor. Dünyanın farklı yerlerinden bir araya gelen ekip, 1 seneyi geçen bir süredir, yeni oyunları için ter döküyor. Daha önce Estonya'da bir yatırım sitesinde 60.000 Euro destek bulan oyun, Kickstarter hedefini 100.000 Euro gibi erişilebilir bir noktaya koydu. Şimdilik Xbox One ve PC için geliştirilen oyunda Türkçe çeviri ve yatırıma göre gelişecek şekilde Türkçe seslendirmeler olacak.

2300'lü yıllarda, dünyanın gelişen teknolojisi ve Mars'ta kolonileşmesiyle keşfedilen yeni dünyalardaki güç mücadelesine dayalı oyunda 7 farklı şirketin Elido isimli bir dünyadaki maceraları konu ediliyor. Unreal Engine ile geliştirilen oyun için Kickstarter'da ilk defa Alpha'daki görüntüler yayınlanmış durumda.

Kickstarter'da 5 Euro'dan başlayan destek paketlerinde, oyun içi eşyalardan posterlere, ekipten gelecek teşekkür e-postalarından oyunda emeği geçenler listelerine kadar birbirinden farklı hediyeler destekçileri bekliyor. Yaşı 25'i aşmayan genç bir ekip tarafından geliştirilen oyunun ortaklarından biri de Estonya'ya master yapmaya ve oyun konusunda uzmanlaşmaya giden Batuhan Avucan isimli bir Türk geliştirici. Overstep ve sonrası için ülkemizle ilgili farklı oyun fikirleri de mevcut olan Batuhan, Türk oyun yapımcılarının dünyadaki ilerlemesinden oldukça memnun olduğunu dile getiriyor. İlk adımına Overstep'le atıldığını söyleyen genç girişimci, Overstep'in Türk oyuncusunun ilgisini çekecek değerde bir Sci-Fi Multiplayer FPS olduğunu söylüyor. 

Microsoft tarafından da desteklenen projeye bu adresten ulaşabilir ve alfa sürecinde çekilen videoyu ve yapım ekibini takip edebilirsiniz. Oyunun Steam Greenlight sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz. Multiplayer ekibi olarak Batuhan Avucan ve tüm Gamecan ekibine başarılar diliyoruz.

Gamecan'ın geliştirdiği Overstep'in oynanış videosunu aşağıda izleyebilirsiniz :

 
Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...