0
27 Ocak 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Türklerin Geliştirdiği İlk VR oyunu Duyuruldu

Gürkan Serbest ve ekibinin oluşumu Imece Studios tarafından, Türkiye'nin, Sanal Gerçeklik teknolojisi adına geliştirileceği, ilk VR oyunu Off Road VR duyuruldu. Multiplayer destekli ve tam fonksiyonlu olarak geliştirileceği açıklanan Off Road VR, Türkiye'den VR adına yapılan ilk atılım olacak.

Türkiye'nin ilk VR oyunu olması dışında da dünya üzerinde multiplayer odaklı olarak geliştirilen ilk VR oyunları arasına girecek olan Off Road VR, bir araba sürme oyunu. Dört kilometre karelik bir alanda oynanacak olan oyunda tüm fizik kuralları ve gerçekçi sürüş deneyimi yer alacak. Sekiz kişiye kadar desteğin sunulacağı oyun HTC Vive ve Oculus Rift cihazlarını destekleyecek.

Henüz ön hazırlık aşamasında yer alan oyunun bir de tanıtım videosu paylaşıldı. Off Road VR'ın tanıtım videosu sizlerle. İyi seyirler...
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.