0
27 Nisan 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Uncharted 4’ün Çalınan Kopyaları İçin İngilterede Soruşturma Başlatıldı!

Naughty Dog'ın klasikleşmiş serisi Uncharted'ın son oyunu olacak Uncharted 4: Bir Hırsızın sonu ile ilgili dünkü haberimizde oyunun İngilterede bazı mağazalarda erken satışa çıktığını paylaşmıştık.

Görünen o ki bu durumun sebebi oyunun kopyalarının çalınmış olması. Sony'den konu ile ilgili açıklama yapan Shuhei Yoshida; İngilterede bazı mağazalarda satışa çıkan Uncharted 4'ün çalınan kopyalarıyla ilgili soruşturma başlatıldığını dile getirdi. PlayStation Blog'a açıklama yapan Sony Başkanı Shuhei Yoshida; rakam vermeden taşıma esnasında belli bir miktar kopyanın çalındığını ve mağazalara gitmiş olabileceğini söyledi. Shuhei Yoshida rakam vermese de eBay bağlantılı kaynaklara göre bu rakam 10 bin civarında. İngilterede polisin başlatıığı soruşturma neticesinde kopyaların bulunup satıştan geri çekileceği bekleniyor. Uzun süredir büyük bir heyecanla beklenen Uncharted 4; 10 Mayıs 2016'da PlayStation 4'e özel olarak beğenimize sunulacak. Ülkemizde tamamen türkçe dublaj ve altyazı seçeneği ile oynayabileceğimiz yapımı biz de merakla bekliyoruz.

unc41
Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...