0
26 Aralık 2015 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Valve’dan Resmi Açıklama Geldi: “Saldırı Altında Değiliz!”

Dün gece Steam üzerinde yaşanan problemleri siz değerli okuyucularımızla paylaşmıştık. Oyuncular hesaplarına bağlanmak için giriş yaptığında, farklı bir hesapla karşılaşıyorlardı. Hesap bilgileri incelendiğinde de bu kullanıcıların özel bilgileri görüntülenebiliyordu. Problem gece saatlerinde düzeltmiş olsa da herkes Valve'ın yapacağı resmi açıklamayı bekliyordu.

Valve nihayet oyuncuları rahatlatacak açıklamayı yaptı. Herhangi bir saldırı altında olmadıklarını belirten Valve yetkilileri, olayın sadece teknik bir ön bellek sorunu olduğu belirti. İşte Valve'ın yapmış oldu açıklama şu şekilde;

steam valve logo

Valve

"Steam sunucularını yeniden aktifleştirdik ve henüz başka tehlike arz edecek bir problemle karşılaşmadık. Sonuç olarak, geçtiğimiz gece yapılandırma değişikliği yaparken bir önbellek problemi yaşadık. Böylelikle oyuncular rastgele bir şekilde başka kullanıcılarımızın oluşturduğu hesap sayfalarına bağlanıp, onları görüntülüyebildiler. Bu sorun bir saatten daha kısa bir süre boyunca sürdü ve ekimiz tarafından çözüldü. Yaşanan problemlerden ötürü yetkisiz kişiler bu hesapları görüntülemiş dahi olsalar da bunun haricinde herhangi bir işlem yapamadılar. Dolayısıyla yaşanan olaylardan sonra kullanıcılarımızın ekstra bir şey yapmalarını gerektiren herhangi bir durum bulunmamakta."
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.