0
06 Nisan 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Voidrunner’dan 360° Sanal Gerçeklik Deneyimi

Çoklu oyunculu bir uçuş oyunu olan yerli yapımımız Voidrunner’ın yeni fragmanı yayınlandı. Türkiye’nin en kapsamlı bilgisayar oyunu projesi olarak lanse edilen Voidrunner’ın RealityArts Studio geliştiriyor. Çoklu oyunculu bir uçuş oyunu olan Voidrunner, gelişmiş grafikleri ve rahat oyun yapısı ile oyunculara bambaşka dünyaların kapılarını açıyor.

Dünya çapında gelişmekte olan teknolojilere uyumlu olarak geliştirilen Voidrunner, MSI Turkiye tarafından sağlanan Workstation laptoplar ile gerçek zamanlı oyun görüntüsünü ilk defa 360 derece videoya çevirip yayınlayarak bir ilke imza attı. Video, Facebook üzerinden Samsung GearVR Sanal Gerçeklik gözlüğüyle veya telefonlarla, bilgisayarda ise mouse kullanılarak deneyimlenebiliyor. Voidrunner, şu anda dünyadaki en gelişmiş grafik teknolojisi olan Unreal Engine 4 ile geliştiriliyor. Voidrunner’ın yapımcısı RealityArts, geçtiğimiz hafta Unreal Engine’in üreticisi Epic Games tarafından 2016 yılı içerisinde desteklenen 30 firmadan birisi seçilerek ülkemiz adına teknoloji ve oyun sektörü için bir ilki daha başarmış durumda. Oyuncuların tek başlarına veya takımlar halinde egzotik mekanlarda mücadele etmelerini sağlayan yenilikçi bir uçuş oyunu olan Voidrunner, hala yoğun üretim içerisinde ve çok yakın zamanda Kapalı Beta’ya çıkması planlanıyor.

Voidrunner’ın tam Türkçe dublaj ile Sonbahar aylarında PC ve MAC için, sene sonuna doğru da yeni jenerasyon konsollar için çıkması öngörülüyor.

Voidrunner’ın Samsung GearVR destekli videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...