0
06 Ocak 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Windows 10 Yüklü Cihaz Sayısı 200 Milyon’a Ulaştı

Microsoft'un geliştirdiği yeni işletim sistemi olan ve beklentilerin yüksek olduğu Windows 10 için rakamlar büyümeye devam ediyor. Bir milyar kullanıcı parolası ile yola çıkan Microsoft, hedefinin %20'sine sadece altı ayda ulaştı.

Yapılan açıklamaya göre toplam iki yüz milyon kullanıcı cihazlarında Windows 10 işletim sistemini kullanmakta. Microsoft'un kurumsal müşterilerinin %76'sının Windows 10'u kullandığı açıklandı. Eğitim alanında da yüksek kullanıcı sayısına ulaşan Windows 10, önceki sürümlerden herhangi bir işletim sistemine kıyasla daha fazla kullanıcıya sahip olduğu belirtildi.

Şu zamana kadar ortalama olarak 10 milyar saat kullanılan Windows 10, yalnızca Aralık ayında 11 milyar saat kullanıma ulaşmış. Bu rakamların bu derece yüksek olmasının ana etkenlerinden biri de işletim sisteminin artık daha fazla platform üzerinde çalışabilmesi. Bilgisayarlar, tabletler , telefonlar gibi cihazlarda da Windows 10 deneyimini elde edebiliyoruz.

Bakalım Temmuz ayından bu yana beşinci ayını geride bırakan Windows 10'un bir milyar kullanıcı hayali gerçekleşebilecek mi? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Windows 10

Windows 10
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.