0
01 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Xbox One’ın Donanımı Geliştirilebilir Olacak

Microsoft'un geliştirdiği konsol Xbox One, Xbox360 döneminde satış rakamlarına göre pek istenilen seviyede gitmiyor. Konuyla ilgili olarak Microsoft, farklı bir yol izlemek adına çalışmalarını sürdürüyor.

Xbox Bölüm Başkanı Phil Spencer'ın açıklamalarına göre Windows 10 ile birlikte daha şeffaf bir platform oluşturmak istiyorlar. Quantum Break'in hem PC hem de Xbox One'da bu yolla çalışabilmesi, Crossplatform denilen olgunun yerleşmesini istediklerini, böylelikle Xbox One'ın zaman içerisinde donanımsal olarak tıpkı PC'de olduğu gibi geliştirmelerin yapılabileceğini açıkladı.

Böylelikle oyuncular hem uzun yıllar boyunca Xbox One'larını korumuş olacak hem de bir kaç sene içerisinde konsol değişirmek zorunda kalmamış olacaklar. Bu konu üzerinde çalıştırdılarını belirten Phil Spencer'ın açıklamalarına göre bakalım bu konu gerçek uygulamaya ne zaman geçilecek merak konusu. Sizce donanımları değiştirilebilen Xbox One nasıl bir fikir?

Xbox-One

Xbox One




Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.