0
25 Ocak 2017 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

YAYINAÇIK’ın Şampiyon Streamer’ı Belli Oldu!

Ürünleriyle oyun deneyimine değer katan Logitech G'nin işbirliğiyle geleceğin streamer'larını belirlemek amacıyla gerçekleştirdiğimiz ve 3 Ekim'de başvuruları başlayan Yayınaçık isimli yarışmamızın şampiyonu belli oldu.

Finale kalan 4 aday; Başak Zengury, Doğukan Adal Yılmaz, Yusuf Aydın ve Alper Biçen arasında yapılan, 5 gün süren çekişmeli final etabının sonunda, Alper Biçen şampiyon oldu. Kazanan ve finale kalan 4 yarışmacımız ödüllerini, Logitech’in sponsor olduğu Multiplayer Chapter 4 etkinliğinde aldı. Logitech G Yayınaçık Streamer Yarışması Şampiyonu Alper Biçen, duygularını, “Bu yarışma sayesinde, oyun yayıncılığı konusunda çok iyi bir eğitim aldık ve kendimizi geliştirdik. Logitech ve Multiplayer’a, hayallerinin peşinden koşanların bir adım daha atmasına imkân sağladığı için çok teşekkür ediyorum.” diye ifade etti.

Yarışmacıların, 4 gün boyunca korku, rekabetçi, açık dünya ve serbest türde oyunlar sırasında yaptığı yayınlar, Merthan Yalçın, Tuna ”Pintipanda” Akşen, Batu Bozkan, Berk Özdemir, Kaan Kural, Irmak Kazuk ve Enis Kirazoğlu tarafından değerlendirildi. Yarışma boyunca Multiplayer Live üzerinden yapılan tüm yayınlar yaklaşık 320 bin görüntülenme aldı.

YAYINAÇIK'a katılan tüm yarışmacılarımızı ve yarışmanın şampiyonu Alper Biçen'i bir kez daha tebrik ediyoruz.
Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...