0
05 Ocak 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Yılbaşı Döneminde Yaklaşık 6 Milyon Adet PS4 Satıldı!

Yeni nesil konsol savaşlarında, rakiplerine büyük fark atarak satışlarda inanılmaz rakamlara ulaşan PS4 ile ilgili yeni bilgiler paylaşıldı. Sony'den yapılan açıklamaya göre Noel dönemi olarak adlandırılan Yılbaşı tatil döneminde toplam 5.7 milyon adet PS4 satışı gerçekleştirilmiş.

Yapılan bir diğer açıklama ise PS4'ün ulaştığı toplam satış rakamı. 3 Ocak 2016 tarihi itibariyle toplam 35.9 milyon adet PS4 satışı gerçekleştirilmiş. PlayStation oyunlarına gelecek olursak yine Noel döneminde 35 milyon adet oyun satışı olmuş. Bu rakam hem perakende hem de PS Store üzerinden yapılan satışlar da dahil. PS Plus'a üye olan oyuncu sayısını da araştıran Sony, geçen yılbaşına göre bu yılbaşında %60 daha fazla katılım olduğunu saptamış.

Sony CEO'su Andrew House "Pek çok oyuncunun noel dönemi boyunca en iyi oyun platformu olarak PlayStation 4'ü seçmesinden dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. PS4 topluluğu hiç olmadığı kadar güçlü bir şekilde büyümeye devam ediyor. Yenilikçi eğlence deneyimleri sunma yolumuzda oldukça kararlıyız ve bu yıl gelecek olan Uncharted 4: A Thief’s End, New Hot Shots Golf ve The Last Guardian gibi üçüncü parti geliştiricilerin ve kendi stüdyolarımızın imzasını taşıyan oyunları da oyuncularla buluşturmayı büyük bir sabırsızlıkla bekliyoruz." açıklamasında bulundu.

PlayStation 4

PlayStation 4
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.