SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Halo 5’ten 400 Milyon Dolar Gelir

Halo 5: Guardians

Halo serisinin yeni üyesi Halo 5: Guardians, ilk hafta satışlarıyla seri rekoru ele geçirdi.

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre, Halo 5: Guardians’ın ilk hafta satışları 400 milyon dolar gelir getirerek seri tarihinin rekorunu kırdı. Ne var ki bugüne kadar sadece oyun satışları üzerine yapılan benzeri açıklamalardan farklı olarak, Halo 5’in oyun ve donanım satışları gelirinin toplamının 400 milyon dolar olduğu belirtildi. Bu durumda mevcut gelirinin ne kadarının oyun, ne kadarının Halo 5 temalı donanım satışından elde edildiğini ve oyunun kaç adet sattığını bilmek güç.

Halo 5’in seri rekorunu kırması dışında Xbox One’a özel oyunlar arasında ilk haftasında en çok satan oyun olmak, çıktığı hafta boyunca Xbox LIVE’da en çok oynanan oyun olmak gibi unvanları da ele geçirdiği açıklandı. İlk haftada oyuncular 21 milyon saatten uzun süre Halo 5 oynarken, bunun 12 milyon saatini sadece senaryo modu oluşturmuş, kalan 9 milyon saatlik multiplayer dilimindeyse yaklaşık 7 milyon multiplayer maç yapılmış.

Halo 5: Guardians
Halo 5: Guardians
Şefik
Oyun oynamaya ZX Spectrum 48K ile başladı, Amiga ile devam etti, 1996 yılının soğuk bir sonbahar gününde Lara Croft ile tanışıp PC'ye geçiş yaptı ve şimdi her platformda oyun oynayıp video çekiyor, canlı yayın yapıyor. Yaşı da 32.