SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLERSinema/Dizi

Harry Potter Serisinin Tüm Filmleri Tiyatroya Taşınıyor

 J.K Rowling’in yazdığı edebiyatın ve sinemanın klasikleri haline gelen film ve kitap serisi olan Harry Potter, 31 Ağustos’ta serinin ilk kitabı olan Felsefe Taşı’nın şerefine tiyatroya geliyor.

Amerika’da Cinemark Tiyatroları’nda serinin sekiz filmi ve ayrıca “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar” hayat bulacak. Tiyatrolardan herhangi birinin bilet fiyatı 5 Dolar iken, tüm seriyi izlemek isteyenlerin ise 25 Dolar vermesi yeterli olacak.

25 Dolar verip Tiyatro bileti alanlara özel olarak, festival bileti ve koleksiyon anahtarlık gibi özel parçalar verilecek. Cinemark ceosu yaptığı açıklamada “The Wizarding World herkesin kalbinde özel bir yer tutuyor. Pek çok sinema izleyicisinin oditoryum ortamında ilk kez Hogwarts büyüsünü yaşayacağını biliyoruz.’’ şeklindeki düşüncelerini dile getirdi.

Gösterim maalesef ki şuan yalnızca Amerika’da Cinemark da yapılacak. Ancak daha önce ülkemizde ”Harry Potter ve Sırlar Odası in Concert” Zorlu sahnelerinde yer almıştı. Umarız ilerleyen zamanlarda ülkemizde bu gibi yapımları görme şansına sahip oluruz.

Bir sonraki Harry Potter filmi, “Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları” ise Kasım ayında gösterime girecek. Bu filmde pek çok tanıdık sima ve mekân da bizleri bekliyor olacak.