HABERLER

Hatred’ın Yapımcılarından Savunma!

Hatred

Valve’ın sahibi Gabe Newell’ın gelen yoğun eleştiriler sonrası oyunu Steam’den kaldırıp, daha sonra gelen olumlu oylar ve oyuncu istekleri doğrultusunda özür dilerek tekrar oyuna yer vermesinden sonra açıklama yapmayı gerekli gören Destructive Creations, geliştirdikleri oyunu savundu.

Çalışanların yapılan açıklama göre, şiddeti destekleyip doğru bir olgu olduğunu göstermeye çalışmadıklarını sadece dünya yer alan şiddeti aynen olduğu gibi oyuna aktardığını belirttiler. Aynı zamanda oyunda yer alan şiddeti hiç bir şekilde haklı bir sebebe bağlama gereği görmediklerri de belirtildi.

Yapımcılar oyunu, baş karakterin kim olduğunun ve geçmişinin önemli olmadığını, eline balta veya silah alan birinin keyfine göre insanları öldürdüğü basit bir Shooter olarak nitelendiriyor. Özellikle bu şiddete sahip bir çok örnek oyunun piyasada var olduğunu ve kendilerinin sadece biraz daha safkan bir şiddet yükleyerek oyunu geliştirdiklerini belirtiyorlar.

Siz oyuncular olarak yorumlarınız nedir? Sizce Hatred oynanmalı mı, yoksa yasaklanmalı mı? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Hatred
Hatred
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.