SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-SporHABERLER

HEARTHSTONE GRANDMASTERS’IN İLK SEZONU 17 MAYIS’TA BAŞLIYOR

5 Mart’ta, Masters Qualifers maçlarıyla başlayan Hearthstone Masters Tour’un ardından, Blizzard, Hearthstone Grandmasters ile espor etkinliklerini devam ettiriyor. ‘’Espor ekosistemindeki en iyiler ligi’’ olarak açıklanan Hearthstone Grandmasters, usta seviyedeki oyuncuları tek bir çatı altında toplayacak.

Hearthstone Grandmasters Ligi‘nde Amerika, Avrupa ve Asya Pasifik bölgelerinden 16’şar oyuncu olmak üzere toplam 48 oyuncu maçlarda yer almaya hak kazanacak. Her bir bölgeden katılacak 16 oyuncu öncelikle kendi içlerinde 8’erli iki gruba ayrılacak ve bu gruplardaki oyuncular da çift devreli lig usulüne dayanan best-of-three Specialist formatında karşı karşıya gelecek. Yani her oyuncu kendi grubundaki diğer oyuncularla iki kez maç yapmış olacak. Tüm karşılaşmalar tamamlandığında oyuncular, kazandıkları toplam maç sayısı üzerinden sıralanacaklar.

İlk yılda, Hearthstone Grandmasters’ın iki sezonu olacak  ve her sezon 8 hafta sürecek. Her sezon sonunda 8’erli grupların en iyi 3 oyuncusu, 6 kişilik Grandmaster Seasonal Playoff maçlarında karşı karşıya gelecek. 2019’un iki sezonu boyunca en iyi dereceyi almış Amerika, Avrupa ve Asya Pasifik finalistleri ve China Gold Series’den gelen 2 oyuncudan oluşan toplam 8 kişi, yıl sonunda düzenlenecek Hearthstone Dünya Finalleri’nde (Global Finals) toplam 500.000$’lık ödül havuzundan pay almak için karşı karşıya gelecek.

Hearthstone Grandmaster’ın ikinci sezonu sonunda gruplarında en kötü performansı sergileyerek sonuncu olmuş oyuncularsa elenme riskiyle karşı karşıya gelecek. Bu noktada tüm oyuncuların katılımına açık olan Masters Tour liginin bölge birincileri, Grandmasters’da sonuncu sırada yer alan oyuncuların yerini almak için davet kazanma hakkı elde edecek ve Grandmasters’ın 2020 sezonlarında yarışma fırsatı yakalayabilecek.

Hearthstone Grandmasters’a Blizzard Entertainment tarafından davet almış oyuncular katılabiliyor. Dikkate alınanlar arasında oyuncunun bu zamana kadar kazandığı ödüller, HCT 2018 esnasında kazandığı puanlar, seasonal puanlarının yüksekliği, Hearthstone topluluğuna yaptığı katkılar gibi bir çok unsur almakta. Hearthstone Grandmasters Ligi’nde yarışacak grupları ve oyuncuları, 28 Nisan’da Taipei’de düzenlenecek Hearthstone Championship Tour (HCT) 2019 Dünya Şampiyonası’nın Büyük Final’inden önce duyurulacak.

Birinci sezonu 17 Mayıs’ta başlayacak ligin, maçları twitch.tv/PlayHearthstone adresinden yayınlanacak. Cuma ve Cumartesi günleri 5, Pazar günleri ise 6 maç olmak üzere her hafta toplam 16 maç Hearthstone sevenlerle buluşacak.

HEARTHSTONE GRANDMASTERS