E-SporHABERLER

HEARTHSTONE’UN YENİ GENİŞLEME PAKETİ RISE OF SHADOWS 9 NİSAN’DA GELİYOR

Blizzard Entertainment’ın dünyaca ünlü dijital kart oyunu Hearhtstone, 135 adet yeni kart, yeni mekanikler ve tüm yıla yayılacak olan hikayenin ilk ayağı olan ‘Rise of Shadows’ isimli genişletme paketi 9 Nisan’da geliyor.

Dünya çapında 100 milyondan fazla kullanıcısı olan dijital  kart oyunu Hearthstone, bu kez oyuncuları, karanlık bir iş birliğine davet ediyor. Yeni eklenti paketi Rise of Shadows’da kötülerin safında yer alma fırsatı elde edeceğiz. Oyuncular, 135 yeni karttan oluşan desteleriyle, ilk kez yıl boyunca sürecek bir hikayenin parçası olacaklar.

Hikayede, League of Explorers karşısında yenilgiye uğrayan Rafaam’ın, Azeroth üzerindeki planları, tek başına yürütülemeyecek kadar karmaşık bir hal almış durumda. Yenilgisinin ardından, yıllar boyunca gölgeler arasına sinip bekleyen ve doğru zamanı kollayan Baş Hırsız RafaamHearthstone‘un bu zamana kadar gördüğü en belalı düşmanlarını yanına çekmeyi başararak League of E.V.I.L. takımını kurdu. King Togwaggle, Madam Lazul, Dr. Boom ve Cadı Hagatha gibi birbirinden isimlerden oluşan ekip, planlarını gerçekleştirmek için harekete geçecek ve Hearthstone oyuncularına birbirinden kurnazca alternatifler sunacaklar.

Kartlarını League of E.V.I.L’den yana kullanacak oyuncuların dikkatli olmaları gereken bir konu var; karşılarında her an ‘Defenders of Dalaran’ isimli grubu bulabilirler. Kendilerini tamamen kötülükle savaşmaya adamış olan Defenders of Dalaran, ‘Twinspells’ isimli büyülere sahipler. Oyuncular, rakiplerini köşeye sıkıştırmak için Twinspells büyülerini kullanabilecekler. Bu büyüler, yapıldıktan hemen sonra kendilerini kopyalıyorlar ve oyun ileriki bir turn’de yeniden kullanılabiliyorlar.

“Hearthstone’da oyunu sevenlerin favorisi haline gelmiş bir dizi kötü adamımız var ve Rise of Shadows’un tamamen bu karakterler ekseninde döndüğünü görmek gerçekten heyecan verici,” diyen Blizzard Entertainment başkanı J. Allen Brack, sözlerini “Oyunseverlerin yeni eklenti paketimizle gelen şeytani kartları denemeleri için sabırsızlanıyoruz” şeklinde sürdürdü.

Oyuncular, 9 Nisan’da Windows, Mac ve PC’lerin yanı sıra Windows, iOS, Android tabletler ve telefonlara gelecek olan Rise of Shadows kart paketlerini, Hearthstone’un Arena modunda kazanabilecekleri gibi, oyun içi altın ya da gerçek parayla da satın alabilecekler. Bu paketlerin fiyatı oyundaki diğer paketlerle aynı olacak.

9 Nisan’a kadar sürecek ön sipariş döneminde, iki özel Rise of Shadows kart paketi oyuncuları bekliyor. 50 kartlık paketi ön sipariş veren oyuncular, Jewel of Lazul kart sırtını ve random Legendary kart kazanacaklar. 80 karttan oluşan Mega Bundle’da ise random bir altın Legendary kart ve Jewel of Lazul kart sırtı ve yepyeni bir Priest Hero olan gizemli Madam Lazul’a sahip olacaklar. Hearthstone oyuncuları, istedikleri taktirde, her iki desteyi de alıp tüm bu bonuslara birden sahip olabilecekler.

Ayrıca Hearthstone’un 5. yılını kutlamak amacı ile yapılan video Türkçe altyazıyla yayımladı.

 

RISE OF SHADOWS SİNEMATİK GÖRSEL
RISE OF SHADOWS SİNEMATİK GÖRSEL
RISE OF SHADOWS MISCREANT KARTI
RISE OF SHADOWS MADAM LAZUL KART SIRTI
RISE OF SHADOWS RAFAAM KARTI