HABERLER

HOLLOW KNIGHT’IN DEVAM OYUNU GELİYOR

Metroidvania tarzını seven oyuncuların kalbini çalan Hollow Knight, çizim tarzı grafikleri ve karanlık atmosferi ile dikkat çekmiş ve orjinal harita sistemiyle adından çokça söz ettirmişti. Hollow Knight‘ın geliştiricisi Team Cherry sürpriz bir duyuruyla karşımıza çıktı.  Oyunseverler, Hornet DLC‘si beklerken, başlı başına devasa bir devam oyunu olan  Hollow Knight: Silksong duyuruldu. Oyun, yepyeni bir krallıktaki maceralarını konu alacakken, kontrolümüzde olan isim Hornet olacak. Bununla beraber yeni hareketler, yeni silahlar, yeni görevler, kısacası yepyeni bir oyunun içinde bulacağız kendimizi.

Hollow Knight: Silksong geliştirilmeye başladığında DLC olarak düşünülmüş fakat, ortaya çıkan işin hem çok büyük, hem de çok farklı olmasından dolayı tam bir oyuna dönüştürülmüş. Yeni bir krallık ve 150’den fazla yeni düşman ile oyunun Hollow Knight’tan kesinlikle aşağı kalır bir yanı olmayacağı, hatta üstüne pek çok şey katacağı düşünülmekte. Unutmadan ekleyelim ki, Hollow Knight’ı Kickstarter üzerinden destekleyenlerdenseniz bu yeni oyuna ücretsiz olarak sahip olacaksınız. İlk Hollow Knight oyunu 2,158 destekçi tarafından toplamda 57,138 Avustralya Doları fon toplamıştı. Devam oyunu Hollow Knight: Silksong için bir Kickstarter kampanyası başlatılmadı.

Çıkış tarihi açıklanmayan Hollow Knight: Silksong; ilk olarak Nintendo Switch ve PC için geliştirilecek. Ardından diğer platformlara da geleceği paylaşılan bilgiler arasında. Oyunun tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

 

Eren Babayeğit
the authorEren Babayeğit
Silent Hill'e habersizce düşmüş, God of War'da kin kusmuş, The Last of Us ile bütünleşmiş biri. Kitap okur, duymadığı müzikte dans eder. Yaramaz bir çocuk olursanız, belki bir gün siz de kendisini görebilirsiniz.