SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

HolyPhoenix LCS Yolcusu Mu?

CS 2017

E-Spor’da gündem Anıl “HolyPhoenix” Işık’ın LCS’e transfer olacağı iddiaları ile çalkalanıyor. 4 Nisan’da Volkswagen Arena gerçekleştirilen 2015 Türkiye Şampiyonluk Ligi Kış Mevsim Finalleri’nde Beşiktaş’a 3-0 kaybedilen Final maçı sonrasında takımında mutsuz olduğu düşünülen HolyPhoenix’in takımdan ayrılacağı konuşuluyor.

Geçtiğimiz sezon Dark Passage’dan ayrılarak, Aces High’a transfer olan ve IEM’de Dignitas’a karşı sergilediği başarılı performans ile eşleşmede takımının bir galibiyet alınmasında payı bulunan HolyPhoenix’in, daha sonra takım içinde Muhammed “Theokoles” Işık ile yaşadığı tartışmadan dolayı ayrılarak tekrar Dark Passage’a dönme kararı almıştı.

Geçtiğimiz sene Dark Passage ile sezon boyunca zirveden inmeyen ve bunun neticesinde League of Legends arenasının en büyük turnuvası olan World Championship’e takımıyla kalmayı başaran HolyPhoenix, bu sezona kötü bir başlangıç yapmıştı. İlk olarak Theokoles ile yaşadıkları tartışmadan dolayı ceza alan Holy, daha sonrasında da ligde istediği performansı bir türlü sahaya yansıtamadı.

Anıl "HolyPhoneix" Işık
Anıl “HolyPhoneix” Işık

Ancak son dönemlerde atağa kalkan Dark Passage, HWA’yı geçmeyi başararak Final’e kalmıştı. Final mücadelesinin 3-0 kaybedilmesinden sonra HolyPhoenix’in eski takımına karşı bir etkinlik gösterememesine rağmen kazandığı En İyi Saldırı Gücü Taşıyıcısı ödülünü alırken seyircilar tarafından yuhalamalara maruz kalmıştı.

Çevresi tarafından Anıl’ın takımın performansından memnun olmadığı yönünde duyumlar dolaşmakta. Hatta en büyük iddia ise Anıl “HolyPhoenix” Işık’ın yeni mevsim sezonunda LCS’e transfer olacağı yönündeki haberler. Worlds tecrübesi olan ve WildCard turnuvasında da sergilediği üstün performans sonrası LCS ekiplerinin dikkatini çeken HolyPhoenix’in LCS’e transfer olması sürpriz olmaz. Bakalım ilerleyen günlerde bu durum ne yönde netlik kazanacak? Yetenekli oyuncu, Dark Passage kariyerine devam mı edecek? Yoksa LCS’e transfer olmayı başaran ilk Türk mü olacak?

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.