SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Humble Bundle Oyunları Artık Tek Tuşla Steam’e Gelmeyecek

Humble Bundle’da aldığınız oyunları tek bir tuşa basarak Steam kütüphanenize ekleyebiliyordunuz. Valve’ın aldığı yeni bir kararla bu sistem artık çalışmayacak. Ama bu aslında iyi bir haber!

Valve, artık OAuth sistemini kullanmayacağını duyurdu, bu sistem Humble Bundle’da oyunların tek tıkla Steam kütüphanenize eklenmesini sağlayan sistemdi. Humble Bundle web sitesinde yapılan duyuruya göre bundan sonra eski usül bir kod verilecek ve bu kod Steam’den manuel olarak aktifleştirilecek. Bu hamle, Valve’ın son dönemde çeşitli zararlı yazılımlara maruz kalan kullanıcıları korumak ve bu yazılımları geliştirip yayan hacker’larla mücadele etmek için aldığı önlemlerden biri olarak yorumlanabilir. Değişiklik 12 Ocak 2015’ten sonra yapılan alımlarda etkili olacak.

Önceki sistemde kod olarak alıp indirimler sonrasında o kodları satan insanlar yüzünden böyle bir değişikliğe gidilmişti. Bu aynı zamanda hediye etme sistemini ve birkaç kişi ortak bundle alarak iyice ucuzlatma fikrini de zorlaştıran bir sistem olmuştu. Bu yüzden bu değişikliğin özellikle ülkemizdeki oyuncuların işine geleceğini düşünüyorum.The-Humble-Store-Logo

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.