SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-Spor

HWA, WESG 2016 StarCraft II Finalleri İçin Çin Biletini Kaptı!

Ülkemizin Starcraft II alanındaki en başarılı takımı olan HWA Gaming kadrosunda yer alan Zerghamdi, Dubai’de gerçekleştirilen WESG 2016 MEA StarCraft II Elemeleri kapsamında ülkemizi Çin’deki Finaller’de temsil etme hakkını elde etti.

B grubunda yer alan Zerghamdi, grubunu tek yenilgi ile birlikte ikinci sırada tamamlandı. StarCraft’taki diğer temsilcimiz Aegwynn de A grubunu tek yenilgi ile tamamlayarak ikinci sırada tamamlaması ile birlikte Yarı Final’e iki temsilcimiz katılmış oldu.

Ancal iki temsilcimiz de Yarı Final’deki karşılaşmalarını kaybetti. Zerghamdi, Tunuslu rakibin Stephano’ya 3-0 kaybederken, Aegwynn de Güney Afrikalı rakibi Drager’a 3-0 kaybederek Üçüncülük maçına düştü.

Üçüncülük mücadelesine çıkan iki temsilcimiz arasındaki karşılaşmayı tecrübeli isim Zerghamdi kazanmayı başardı ve Çin biletini kazanan taraf oldu. Stephano ile Drager arasındaki Final karşılaşmasını kazanan Stephano şampiyonluğa ulaştı.

WESG 2016 MEA StarCraft II Elemeleri
WESG 2016 MEA StarCraft II Elemeleri
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.