SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Ice Bucket Challenge Oyun Dünyasına da Sıçradı!

Dünya genelinde, ALS hastalığına dikkat çekmek için sosyal medya üzerinden başlatılan Ice Bucket Challenge, oyun dünyasına da sıçradı. Ice Bucket Challenge’ı açıklayacak olursak; bir kova buzlu suyun baş aşağıya boca edildiği videoda üstüne suyu boca eden kişi 3 kişinin ismini veriyor ve bu üç kişiden 24 saat süre içinde hem ALS hastalığı için açılan derneklere bağış yapmasını hem de video çekip buzlu suyu üstüne boca etmesini istiyor ve yine aynı şekilde döngü devam ediyor.

Dünyaca ünlü bir çok futbolcu, oyuncu ve şarkıcının katıldığı bu aktivite oyun dünyasına da sıçradı. Sony Computer Entertainment’ın Amerika Bölge Başkanı ve Playstation CEO’su Shawn Layden kendisine sunulan iddiayı kabul ederek çalışanlarıyla birlikte bu aktiviteye dahil oldu. İddialaştığı kişiler ise Activision’dan Bobby Kotick, GameStop’dan Tony Bartel ve PlayStation Avrupa Bölge Başkanı Jim Ryan. İşte o video;

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.